Quest i Gra zamkowa

QUESTING I GRA ZAMKOWA,
czyli CO MOŻNA ROBIĆ W CZERSKU?

Zapraszamy do samodzielnego poznawania tajemnic przeszłości ukrytych w Czersku. Proponujemy GRĘ ZAMKOWĄ i QUEST CZERSKI

GRA ZAMKOWA

ZAMEK można zwiedzić szukając historycznych POSTACI, które w ciągu wieków przebywały na czerskim grodzie a potem - zamku.

Umożliwia to gra zamkowa KTO TU BYWAŁ?

Wskazówki odczytane ze specjalnej KARTY GRY poprowadzą po zamku i pomogą odkryć, co łączyło z Czerskiem znane z historii osoby.

KARTY GRY można pobrać w kasie zamkowej albo wydrukować samodzielnie z pliku.

KARTA GRY <----

 

QUESTING W CZERSKU

Najpierw była tu osada, potem znaczny gród z podgrodziem. W XIII wieku, zanim na miejscu grodu wymurowano gotycki zamek, PODGRODZIE stało się MIASTEM.

I choć nie przetrwały zniszczone w czasie wojen i najazdów dawne miejskie zabudowania, to zachował się zabytkowy, ŚREDNIOWIECZNY UKŁAD MIEJSKI.

Można go poznać wyruszając na trasę questu NA TROPACH ŚREDNIOWIECZNEGO CZERSKA. Dzięki wskazówkom zawartym na specjalnej KARCIE, każdy może powędrować drogami, którymi ludzie chodzili w Czersku już w średniowieczu i odszukać ślady dawnej świetności książęcego miasta.

QUESTING to zwiedzanie bez przewodnika, samodzielne odkrywanie własnego dziedzictwa kulturowego, zabawa terenowa w tropienie przeszłości - świetna rozrywka dla całej rodziny, dla starych, młodych i całkiem małych.

KARTĘ można pobrać w zamkowej kasie albo wydrukować samodzielnie z pliku.

KARTA GRY <----