amkowe Lekcje Muzealne

Proponujemy w okresie od początku maja do końca października 2015 roku

ZAMKOWE LEKCJE MUZEALNE

czyli Spotkania z historią na zamku w Czersku dla dzieci i młodzieży

Informacje i zgłoszenia

Halina Świrska 693 022 639

Blisko Warszawy (ok. 30 km z Wilanowa), w malowniczym miejscu na wysokiej skarpie Pradoliny Wisły, znajdują się ruiny średniowiecznego, gotyckiego zamku Książąt Mazowieckich. Trzy wieże, stare mury, relikty kościoła grodowego z początku XII wieku na trawiastym dziedzińcu - doskonale się nadają na bliski kontakt z przeszłością.

Proponujemy Państwu przyjazd z wycieczką szkolną do Czerska na spotkanie z historią.

Może to być po prostu zwiedzanie z przewodnikiem, a może być cała kilkugodzinna wycieczka łącząca edukację z rozrywką i odpoczynkiem, z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Zapraszamy!

Zajęcia z przewodnikiem  ZAMKOWE LEKCJE MUZEALNE

W programie:

A) zwiedzanie zamku (w tym wejście na wieżę bramną i basztę więzienną);

B) opowieść o przeszłości zamku (relikty kościoła św. Piotra, prace archeologiczne, pochówek normański z XII w., najazdy litewskie, czasy rozbicia dzielnicowego, możni więźniowie, zamek gotycki, przeniesienie stolicy Mazowsza do Warszawy, wiano królowej Bony, Potop szwedzki i zniszczenie Czerska, próby odbudowy, pod zaborami)  stosownie do wieku i zainteresowań uczestników; albo lekcja na wybrany temat (np. Spotkanie z historią  archeologia i zabytki; Od grodu do zamku; Życie na wsi i w mieście w średniowieczu; Rycerstwo i wojna w średniowieczu;) tematy do uzgodnienia;

C) Gra zamkowa: KTO TU BYWAŁ (samodzielna praca uczniów na terenie zamku z kartami pracy) albo Quest NA TROPACH ŚREDNIOWIECZNEGO CZERSKA (wyprawa na terenie Czerska, samodzielna praca z kartami pracy)

Orientacyjny koszt dla grup:

ulgowe bilety wstępu 5 zł/os., zajęcia z przewodnikiem 120 zł brutto.

Możemy dodatkowo przygotować OGNISKO  warunki do ustalenia indywidualnie.

Istnieje możliwość połączenia ZAMKOWYCH LEKCJI MUZEALNYCH z ŻYWYMI LEKCJAMI HISTORII (są to zajęcia z rekonstruktorem: np. pokaz broni i uzbrojenia średniowiecznego lub z różnych epok, przymierzanie zbroi - więcej)

Dodatkowe informacje, ustalenie tematyki zajęć i płatności oraz rezerwacja terminów ZAMKOWYCH LEKCJI MUZEALNYCH pod numerem 693 022 639 lub na mail zamek@get-lead.com

UWAGA! Konieczna wcześniejsza rezerwacja.