trakcje

TURNIEJ RYCERSKI NA DWORZE KONRADA MAZOWIECKIEGO

1-2 V 2009


O TURNIEJU | PLAN RAMOWY | ATRAKCJE | HUFCE | BILETY | DO POBRANIA | REGULAMIN | PARTNERZY |


Pokazy konne - w swych lśniących zbrojach, na rączych rumakach, kwiat rycerstwa do Czerska się zjedzie i w licznych konkurencjach swe umiejętności zaprezentują. Nie zabraknie popisów władania lancą i mieczem, ścinania kapust, zbierania pierścieni czy też pojedynków konnych ma śmierć i życie.

 

Pokazy konnych łuczników - w pełnym galopie, mężni wojownicy ze wschodnich stepów, swe umiejętności jeździeckie oraz łucznicze zaprezentują. Z grzbietu rozpędzonego wierzchowca, będą szyli z łuków do celów statecznych jak również ruchomych oraz do ludzi, czyli oddziałów piechoty. Pełen emocji pokaz, który nie często można gdzieś indziej zobaczyć!

 

Turnieje piesze - śmiałkowie z Polski oraz z Europy, w szrankach będą stawać, aby główną nagrodę Księcia Konrada zdobyć. Błyszcząca stal, ciężkie ostrza, odwaga oraz męstwo zagoszczą na dziedzińcu, gdzie ku swej chwale i uciesze gawiedzi rycerze w niejednym pojedynku się zetrą.

 

Turnieje łucznicze - dziarscy łucznicy swój kunszt oraz celne oko pokażą i o główną nagrodę w licznych konkurencjach strzeleckich powalczą.

 

Bitwy i inscenizacje wieczorne - wśród płomieni, liczne zastępy wojsk się zetrą i w krwawym boju wyłonią zwycięzcę. Ciężkozbrojne rycerstwo, lekka piechota, łucznicy oraz pospolici szabrownicy staną na bitewnym polu i wśród chrzęstu stali, jęków rannych i dymu zabudowań stoczą śmiertelną walkę. Całość okraszona efektami pirotechnicznymi i odpowiednią oprawą muzyczną.

 

Średniowieczny teatrzyk - prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce wystąpi średniowieczny teatrzyk kukiełkowy pełen nie do końca wiernych dam i niezbyt mężnych wojowników. Pełne rubasznego humoru przedstawienie każdemu do gustu przypaść powinno.

 

Zabawy dla gawiedzi - czymże byłby turniej bez zabaw dla publiki? Tak więc i w Czersku liczne konkursy i zabawy sprzed wieków na Państwa czekają!

 

Starodawne szynkwasy - gdzie głód i pragnienie różnymi wspaniałymi potrawami i napitkami zaspokoicie.