ktualności:   |
az, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty

"Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty" to rodzinna międzymuzealna gra wakacyjna organizowana z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Od 2011 roku w czasie wakacji kilkadziesiąt warszawskich instytucji kultury przygotowuje pytania i zadania do wykonania przez rodzinne zespoły "tajnych agentów". Od ośmiu lat, przez ponad dwa letnie miesiące, rodzice z dziećmi mogą poznawać wybrane aspekty historii Warszawy, zwiedzając stołeczne placówki muzealnicze i kulturalne.

W ostatnich latach do wspólnej zabawy przyłączyły się też najciekawsze obiekty muzealne z okolic Warszawy - w tym roku także Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, który wszak jest starszy niż Warszawa i wcześniej niż ona pełnił funkcję książęcej stolicy.

Wypełniając specjalne "detektywistyczne" karty pracy, uczestnicy gry w sposób aktywny i twórczy pozna ważne postacie z historii stolicy i Mazowsza. Na potrzeby projektu została stworzona strona internetowa www.razdwatrzywarszawiak.pl

Grze towarzyszą konkursy dodatkowe dla starszych dzieci (w wieku 12-16), które już "wyrosły" z podstawowej formuły gry. Konkursy na prowadzenie bloga, tropiciela tajemnic i warszawskiego odkrywcę-przewodnika.

Aby wziąć udział w zabawie należy:

- wejść na stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl
- zarejestrować się w systemie i uzyskać numer tajnego agenta

- pobrać bezpłatne materiały
pobierz
- odwiedzić 8 (lub więcej) miejsc spośród wszystkich placówek biorących udział w projekcie

- rozwiązać karty-łamigłówki z tych placówek

- przesłać odpowiedzi

- odebrać nagrody!

Uwaga! Udział jest bezpłatny, a każdy zwycięzca otrzymuje nagrodę.

 

2019-05-25

Historia Viva, czyli weekendy na Zamku w Czersku
HARMONOGRAM

 

Raz, dwa, trzy Warszawiakiem jesteś Ty! 2020

Wystawa fotografii

Szczegóły wkrótce

2020-02-01