Święto Plonów 2016

Święto Plonów
11 września mieszkańcy gminy Góra Kalwaria podziękują za tegoroczne plony. Gospodarzem uroczystości tym razem będzie sołectwo Czersk.


Gminne święto plonów zainauguruje odsłonięcie rzeźby królowej Bony na czerskim rynku. Rzeźba odwołuje się zarówno do historii, jak i sadowniczego charakteru miejscowości. Wszak królowa Bona propagowała kuchnię bogatą w warzywa i owoce. Takie podejście było na ówczesne czasy małą, ale jednak rewolucją. Drewniana rzeźba powstaje pod dłutem artysty z Łukowa - Andrzeja Zdrojewskiego z inicjatywy sołtys Czerska Urszuli Wroniewicz.
O godz. 11.00 w kościele parafialnym odbędzie się msza dziękczynna, po której barwny korowód przejdzie na dziedziniec  zamku.


Wspólne biesiadowanie rozpoczniemy o godz. 13.00. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły: Cendrowianki, URZECZEni, Kalwarki, Wólkowianki, Vox Symfonia, Chór Coniew i Air Band. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji. O 17.00 gości będzie zabawiał zespół disco polo - Basta. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod chmurką z zespołem Plektron.
To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Podczas święta nagrodzeni zostaną laureaci konkursu na najlepszy produkt lokalny. Poza tym na biesiadników czekają gry i konkursy. Można zweryfikować swoją wiedzę z zakresu znajomości zbóż, czy też sprawdzić umiejętność młócenia cepem. Nie zabraknie warsztatów i animacji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Zapraszamy!

 


W związku z remontem ulicy Warszawskiej dojazd do zamku od ul. Książąt Mazowieckich.

W trakcie trwania imprezy dostepne będą dwa bezpłatne parkingi.